Kinesiology taping

KINESIOLOGY TAPING

Dynamiczne plastrowanie

Kinesiology taping, zwany jest też dynamicznym plastrowaniem. To forma rehabiltacji, która działa nawet gdy pacjent nie ćwiczy. Brzmi zachęcająco?

Specjalne taśmy, które są zbliżone właściwościami do ludzkiej skóry w odpowiedni sposób naciąga się i przykleja do bolącego obszaru ciała pacjenta maksymalnie na 7 dni. Dzięki temu poprawia się krążenie wokół oklejonego obszaru, reguluje się napięcie mięśni i co ważne zwiększa się też zakres ruchu mięśni i stawów.
Dynamiczne plastrowanie wspomaga leczenie, a nie zastępuje. Ważne są stałe nawyki pacjenta oraz wykonywanie zadanych przez terapeutę codziennych ćwiczeń jak i wizyty kontrolne w gabinecie.

kinesio taping przyklejanie plastrów Gdańsk

Zobacz film, który Łukasz Kot nagrał dla naszych pacjentów. W prostych słowach wyjaśnia działanie kinesiotapingu i rozprawia się z popularnymi mitami dotyczącymi tej metody: 

Na wiele schorzeń, na wiele partii ciała możesz przykleić sobie taśmy samodzielnie. Przyjdź do jednego z naszych fizjoterapeutów, który naklei ten pierwszy tejp, a później będziesz mógł to robić u siebie w domu 🙂